Cover Image

Zalety stosowania armatury czasowej

Łazienki w obiektach publicznych są bardzo specyficznymi miejscami, w których należy stosować wyjątkowe rozwiązania. Głównym wymaganiem, jakie muszą spełniać, jest zapewnienie możliwości korzystania z nich wielu osobom w krótkim czasie, przez co konieczne jest zastosowanie wydajnych urządzeń i armatury sanitarnej. Zapewnienie wygodnej łazienki w budynkach publicznych to także duże koszty. Są one związane z koniecznością kupna wystarczającej ilości materiałów eksploatacyjnych, czyli m.in. mydła czy papieru toaletowego, sprzątaniem, ale przede wszystkim bardzo dużym zużyciem wody. Z tym ostatnim problemem boryka się wielu administratorów budynków publicznych. Na szczęście istnieje bardzo skuteczny sposób na ograniczenie marnotrawienia wody, a jest nim zastosowanie w łazienkach armatury czasowej.

Baterie łazienkowe stworzone z myślą o oszczędności wody

Oszczędzanie wody jest głównym celem, dla którego stworzono baterie czasowe. Musimy pamiętać o tym, że osoba korzystająca z toalety publicznej, nie ponosząc kosztów zużycia wody, w większości przypadków nie stara się ich ograniczyć. Na szczęście może to za nią zrobić armatura czasowa. Warto zaznaczyć, że tego typu urządzenia, to nie tylko baterie umywalkowe. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo także czasowe baterie prysznicowe i to zarówno natynkowe, jak i podtynkowe, oraz zawory do WC. Większość naszych produktów ma właściwości wandaloodporne. Dla potrzeb naszego tekstu skupimy się jednak głównie na czasowych bateriach umywalkowych.

Możliwości czasowych baterii umywalkowych

Ich sposób działania jest bardzo prosty. W zależności od rodzaju, baterię uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku lub pod wpływem czujnika podczerwieni, który reaguje na ruch. Z baterii czasowej, w zależności od ustawień, woda płynie średnio 8-12 sekund. Wystarczająco na to, żeby umyć ręce, a jednocześnie  nie na tyle długo, aby skutkowało to zmarnowaniem wody. Wypływająca woda z kranu ma już ustawioną odpowiednią temperaturę, która jest utrzymywana przez zamontowany w niej termostat. Osoba korzystająca z baterii nie marnuje więc wody na to, aby wyczekać aż będzie odpowiednio ciepła. Nie ma też ryzyka, że ktoś nie zakręci kurka, albo zrobi to dopiero np. po wytarciu rąk. Niektóre baterie mają też możliwość regulacji ilości przepływu wody.

W bateriach czasowych mogą być też zamontowane inne zabezpieczenia. Niektóre baterie posiadają np. blokady AB przycisku włączającego strumień wody. Powodują one, że woda wypływa dopiero po zwolnieniu przycisku.

Elementem, który dodatkowo wpływa na zmniejszenie zużycia wody, są montowane na końcu kranów perlatory. Ich zadaniem jest zwiększenie optyczne strumienia wody poprzez jej napowietrzenie. W rezultacie z kranu leci strumień wody wraz z cząsteczkami powietrza. Według danych producentów perlatory pozwalają oszczędzić od 20 do nawet 60% wody!

Armatura czasowa idealna dla osób niepełnosprawnych

Baterie czasowe, oprócz umożliwienia osiągnięcia korzyści z ograniczeniem marnotrawienia wody, są także ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych. Pozwalają bowiem takim osobom na ograniczenie ilości wykonywanych czynności podczas mycia rąk. Baterie dla osób niepełnosprawnych zazwyczaj są uruchamiane poprzez pociągnięcie lub popchnięcie specjalnej dźwigni, tak aby osoba z ograniczoną sprawnością ruchową nie miała z ich uruchomieniem żadnego problemu, i wyłączają się samoistnie po minięciu odpowiedniego czasu.

Wróć
Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.