Cover Image

Na co zwracać uwagę wybierając akcesoria łazienkowe

Kupując poszczególne elementy wyposażenia łazienki trzeba zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, czyli estetykę wykonania, ale również na ich funkcjonalność. Największym wyzwaniem jest skompletowanie elementów wyposażenia łazienek publicznych, w których wszystkie elementy powinny zapewniać użytkownikom takiej łazienki pełen komfort użytkowania, a przy tym powinny być odporne na akty wandalizmu. Wymogi te dotyczą także, a może nawet przede wszystkim, zastosowanych w łazience publicznej akcesoriów łazienkowych. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu opisujemy, na co zwracać uwagę podczas wyboru akcesoriów do łazienek, z których na co dzień będzie korzystało wiele różnego typu osób.

Przede wszystkim zwróć uwagę na funkcjonalność wszystkich akcesoriów łazienkowych

Niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się urządzana łazienka publiczna, czy jest to po prostu toaleta publiczna na dworcu lub w środku miasta, czy łazienka w budynku biurowych, czy łazienka w centrum handlowym lub w innego typu budynku użyteczności publicznej, wybrane akcesoria łazienkowe powinny się charakteryzować przede wszystkim odpowiednią funkcjonalnością. Wszystkie umieszczone w łazience akcesoria muszą być łatwe do korzystania dla każdego, także dla dzieci czy dla osób niepełnosprawnych. Istotnym elementem jest również to, żeby faktycznie nie zapomnieć o żadnym elemencie. W łazience publicznej na pewno muszą się znaleźć podajniki na papier toaletowy, szczotki do WC, podajniki na ręczniki papierowe i suszarki do rąk (najlepiej oba te elementy), dozowniki mydła w płynie czy kosze na śmieci.

Dobrze także, jeżeli wszystkie te elementy mają kolory i rozmiary, które są dobrze dostosowane nie tylko do sposobu aranżacji całej łazienki, ale także do potrzeb jej użytkowników. Inne akcesoria łazienkowe zostaną użyte w łazienkach w obiekcie biurowym, a inne np. w łazienkach umieszczonych w przedszkolach czy w szkołach podstawowych.

Najlepiej jest kupować zestawy akcesoriów łazienkowych

Kompletując elementy wyposażenia łazienki publicznej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup całych zestawów akcesoriów,  a nie pojedynczych elementów z różnych sklepów. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo bardzo dużo rodzajów akcesoriów łazienkowych, przeznaczonych do stosowania w łazienkach publicznych, które będą do siebie doskonale pasowały pod względem wzornictwa i kolorystyki. Dzięki temu urządzona przez Państwa łazienka będzie wykończona w sposób estetyczny i harmonijny.

Ekonomiczność zastosowanych akcesoriów w łazienkach publicznych

Ważnym elementem przy kompletowaniu wszystkich akcesoriów łazienkowych jest ich ekonomiczność, która będzie miała znaczący wpływ na koszty utrzymania takiej łazienki. Na pewno lepiej jest się zdecydować na zakup takich akcesoriów, które optymalizują stopień zużycia „podawanych” elementów. Podajniki na ręczniki papierowe z funkcją dozowania listków, dozowniki mydła na fotokomórkę, podajniki na papier toaletowy z hamulcem, który ogranicza nadmierne rozwijanie rolki lub podajniki na papier toaletowy w listkach – te wszystkie elementy sprawią, że odczuwalne będzie obniżenie kosztów ponoszonych na zakup poszczególnych materiałów eksploatacyjnych. W niektórych łazienkach osoby, które zajmują się ich wyposażeniem, całkowicie nawet rezygnują z podajników na ręczniki papierowe i zastępują je nowoczesnymi suszarkami do rąk.

Obowiązek dostosowania toalety publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych

Ważnym elementem podczas planowania łazienek w obiektach użyteczności publicznej czy w budynkach biurowych jest również dostosowanie oddzielnej toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych. Taka łazienka nie tylko musi być łatwo dostępna dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, albo mają innego rodzaju problemy z chodzeniem, ale także muszą być wyposażone w elementy, w tym akcesoria, które będą łatwe do wykorzystywania dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wśród nich będą także problemy ze wzrokiem, czy problemy i ograniczenia związane z zaawansowanym wiekiem. W takich miejscach konieczne jest także zamontowanie znacznie ułatwiających poruszanie się po łazience i zabezpieczające przed ewentualnymi upadkami poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych. Z myślą o potrzebach osób, które mają problemy ze wzrokiem i nie zawsze są w stanie dostrzec wszystkie niezbędne elementy, poręcze te mogą być pokryte kolorowymi powłokami oraz takimi, które mają odpowiednią, łatwo wyczuwalną fakturę.

W łazienkach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych powinny być także zamontowane inne rodzaje akcesoriów, m.in. uchylne lustra oraz zamontowane w łatwo dostępnych miejscach, łatwe w obsłudze i pozbawione żadnych ostrych końców dozowniki mydła czy podajniki papieru toaletowego i ręczników.

Wróć
Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.