Cover Image

Dlaczego warto zamontować w firmowych łazienkach suszarki do rąk?

Suszarki do rąk już od ładnych kilku lat coraz częściej zastępują w łazienkach publicznych, także w łazienkach w budynkach biurowych, stosowane wcześniej podajniki ręczników papierowych. W nowych inwestycjach już bardzo mało osób decyduje się na zamontowanie w łazienkach tylko podajników ręczników papierowych. Nieco częściej właściciele lub administratorzy budynków publicznych decydują się na jednoczesne zamontowanie w łazienkach podajników ręczników oraz suszarek do rąk, tak aby wyjść naprzeciw potrzebom i preferencjom większej ilości osób. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu przedstawimy 4 najważniejsze zalety elektrycznych suszarek do rąk, które są przeznaczone do stosowania w łazienkach publicznych.

1. Większa oszczędność utrzymania łazienki publicznej

Dla właścicieli budynków publicznych oraz dla ich administratorów, najważniejszą korzyścią płynąca z korzystania w łazienkach z suszarek do rąk w miejsce ręczników papierowych, są związane z tym, wcale nie tak małe, oszczędności finansowe. Jedynym kosztem utrzymania suszarki do rąk jest okresowa wymiana znajdujących się w nich filtrów. Sama eksploatacja suszarek do rąk to już bardzo niewielkie koszty. Współcześnie stosowane suszarki posiadają bowiem czujniki ruchu, dzięki czemu włączają się tylko, jeśli użytkownik zbliży do niej swoje ręce, i wyłączają się po określonym czasie. Z kolei w przypadku wykorzystywania ręczników papierowych, oprócz utrzymania czystości pojemników na ręczniki, trzeba jeszcze wliczyć w koszty prowadzenia biura zakup dużych ilości ręczników papierowych oraz koszty wykorzystywanych do wynoszenia zużytych materiałów worków na śmieci.

2. Większa higiena suszenia rąk

Korzystanie w łazienkach firmowych czy w łazienkach w budynkach użyteczności publicznej z suszarek do rąk to także zalety dla samych ich użytkowników. Suszenie rąk przy użyciu nowoczesnych suszarek bezdotykowych to przede wszystkim znacznie większa higiena. Użytkownik łazienki, po dokładnym wyczyszczeniu rąk, nie musi nimi dotykać ani podajnika ręczników papierowych, ani przycisku w starszych przyciskowych suszarkach do rąk. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ilość przedostających się na czyste ręce bakterii i drobnoustrojów.

3. Zwiększenie porządku panującego w łazience

Zastosowanie w łazienkach biurowych suszarek do rąk ma także bardzo duży wpływ na możliwość utrzymania w tych pomieszczeniach odpowiedniego porządku. Korzystanie w łazienkach firmowych z ręczników papierowych zawsze wpływa na powstawanie dużych ilości śmieci. Każdy użytkownik takiej łazienki jest bowiem inny, nie każdy tak samo dokładnie dba o pozostawienie po sobie czystości. Chyba każdy, kto choć od czasu do czasu korzysta z łazienki publicznej, widział nie raz, jak na ziemi były porozrzucane mokre, zużyte lub nie ręczniki. Dzięki zastosowaniu tylko suszarek do rąk, do takich sytuacji nigdy więcej nie będzie już dochodziło.

Dla administratorów budynków, zamiana ręczników papierowych na suszarki do rąk będzie także związana z oszczędzeniem sporej ilości przestrzeni magazynowej, która wcześniej była potrzebna do przechowywania zapasów ręczników.

4. Łazienki z suszarkami do rąk są bardziej ekologiczne

Zastosowanie w prowadzonej łazience publicznej suszarek do rąk w miejsce stosowanych wcześniej ręczników papierowych, będzie miało także duże znaczenie dla środowiska naturalnego. Stosowanie elektrycznych suszarek do rąk jest po prostu dużo bardziej ekologiczne. Jak pokazują przeprowadzone badania, w trakcie produkcji i transportu ręczników papierowych do sklepów czy bezpośrednio do budynków biurowych wytwarza się nieporównywalnie więcej uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla, niż podczas stosowania suszarek do rąk. Te różnice są jeszcze większe, jeżeli w danym budynku stosuje się energię elektryczną, która pochodzi z odnawialnych źródeł, ale to już jest temat na zupełnie inny wpis.

Wróć
Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.